Warszawskie Targi Sztuki
Warszawskie Targi Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki

Fantastyczne wydarzenie, które co roku odwiedza wiele osób! Zobacz jak w tym roku wyglądało nasze stoisko!

 

 

 

17. Warszawskie Targi Sztuki

W dniach 11-13 października odbyły się po raz 17-ty Warszawskie Targi Sztuki, tradycyjnie w Warszawie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez kulturalnych. Ponad 60 czołowych galerii sztuki współczesnej, antykwariatów i domów aukcyjnych z całej Polski i zagranicy zaoferowało dokonania wybitnych artystów oraz twórców najmłodszego pokolenia. Prezentowane były wysokiej klasy rzemiosło artystyczne, meble, biżuteria. Nad odpowiednim poziomem artystycznym czuwa jak co roku Rada Programowa, która decyduje o ostatecznej liście wystawców.

Misją WTS jest również działalność edukacyjna. W trakcie targów przewidziane są też wykłady o sztuce i rynku sztuki prowadzone z udziałem ekspertów i artystów. Kolejny raz profesjonalna Pracownia Kwadrat Grafiki Artystycznej Iwony Cur  poprowadziła zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Spotkania te cieszą się ogromnym zainteresowaniem.  Jak co roku  gościem Pracowni Kwadrat był znany plakacista Andrzej Pągowski.  

Od lat Warszawskim Targom Sztuki towarzyszą wystawy uznanych twórców. Do tej pory prezentowano  dzieła m.in.: Jacka Malczewskiego, Tadeusza Kantora, Magdaleny Abakanowicz, Witkacego, Tadeusza Dominika. W tym roku pokazana została twórczość jednego z najwybitniejszych polskich malarzy Jerzego Nowosielskiego.

W zeszłym roku, zaledwie w ciągu niespełna trzech dni 16. Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odwiedziło około 9 tys. osób ! A tak prezentowała się Galeria Berżera!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium